FFF 10070158-00219LLF
10070158-00219LLF picture photo
Mfg. Part Number
10070158-00219LLF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 4 (2 + 2 Power) x 2 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
10070158-00219LLF.pdf
Availability of 10070158-00219LLF
QUANTITY
10070158-00219LLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10070158-00219LLF
Internal Part NumberEIS-10070158-00219LLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesMicroTCA™
PackagingBulk
Connector StyleD-Sub, Combo - Stacked
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions4 (2 + 2 Power) x 2
Number of Rows1
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A) - 4W2; 2 (DA, A) - 4W2
Contact TypeSignal and Power
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Grounding Indents, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Nickel Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating-
Current Rating24A, 0.375A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10070158-00219LLF
Related Links10070158, 10070158-00219LLF Datasheet, FFF Distributor
10070158-00219LLF Details Description
Related parts for 10070158-00219LLF
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IP CORE GBE PCS SGMII SC/SCM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 49. datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 10 OHM 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.7A 108 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 3.5NS 49UBGA datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 405MA 2.65 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf