FFF 10072353-F01-25ULF
10072353-F01-25ULF picture photo
Mfg. Part Number
10072353-F01-25ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR RA
Datasheet Download
10072353-F01-25ULF.pdf
Availability of 10072353-F01-25ULF
QUANTITY
10072353-F01-25ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10072353-F01-25ULF
Internal Part NumberEIS-10072353-F01-25ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10072353-F01-25ULF
Related Links10072353-, 10072353-F01-25ULF Datasheet, FFF Distributor
10072353-F01-25ULF Details Description
Related parts for 10072353-F01-25ULF
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W +/-15V 33MA datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 16-22AWG D-G datasheet.pdf
FUSE F/A TLE-GRD 35A 170VDC BOLT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
FFC JUMPER 28AWG datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf
FF668 MECHANICAL SAMPLE datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf