Rohm Semiconductor ESR25JZPF3R60
ESR25JZPF3R60 picture photo
Mfg. Part Number
ESR25JZPF3R60
Brief Description
RES SMD 3.6 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ESR25JZPF3R60.pdf
Availability of ESR25JZPF3R60
QUANTITY
ESR25JZPF3R60 Order Process
Ship out your order
Specifications of ESR25JZPF3R60
Internal Part NumberEIS-ESR25JZPF3R60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAnti-Surge ESR Series Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ESR25JZPF3R60
Related LinksESR25J, ESR25JZPF3R60 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ESR25JZPF3R60 Details Description
Related parts for ESR25JZPF3R60
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 220K OHM 4SIP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 20.2A 1.7 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf