FFF 10072353-S01-20ULF
10072353-S01-20ULF picture photo
Mfg. Part Number
10072353-S01-20ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR RA
Datasheet Download
10072353-S01-20ULF.pdf
Availability of 10072353-S01-20ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10072353-S01-20ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10072353-S01-20ULF
Internal Part NumberEIS-10072353-S01-20ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10072353-S01-20ULF
Related Links10072353-, 10072353-S01-20ULF Datasheet, FFF Distributor
10072353-S01-20ULF Details Description
Related parts for 10072353-S01-20ULF
DIODE PIN ATTENUATOR CC SOT-323 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 3.3 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
OSC MEMS 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .254M 9POS datasheet.pdf
RES 626K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf