FFF 10072354-G01-32ULF
10072354-G01-32ULF picture photo
Mfg. Part Number
10072354-G01-32ULF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 32PS DL R/A 2MM GOLD
Datasheet Download
10072354-G01-32ULF.pdf
Availability of 10072354-G01-32ULF
QUANTITY
10072354-G01-32ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10072354-G01-32ULF
Internal Part NumberEIS-10072354-G01-32ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package16
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorCream
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10072354-G01-32ULF
Related Links10072354-, 10072354-G01-32ULF Datasheet, FFF Distributor
10072354-G01-32ULF Details Description
Related parts for 10072354-G01-32ULF
RES SMD 10.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 20"L X 16"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
IC CODEC VOICE TELEPHONY 32QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 7.1A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
IC AMPLIFIER DRIVER datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
Non-Isolated 10A SIP DC/DC Converters datasheet.pdf