FFF 10073978-010LF
10073978-010LF picture photo
Mfg. Part Number
10073978-010LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN IDC STRAIN RELIEF 10POS DL
Datasheet Download
10073978-010LF.pdf
Availability of 10073978-010LF
QUANTITY
10073978-010LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10073978-010LF
Internal Part NumberEIS-10073978-010LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package560
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Accessories
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
Accessory TypeStrain Relief
Number of Positions10
For Use With/Related ProductsMinitek™
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10073978-010LF
Related Links1007397, 10073978-010LF Datasheet, FFF Distributor
10073978-010LF Details Description
Related parts for 10073978-010LF
FILTER LINE 10MH 1A HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 25POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
WASHER SPLIT LOCK 5/16 STN STEEL datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf