FFF 10075024-G01-04ULF
10075024-G01-04ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075024-G01-04ULF
Brief Description
CONN HEADER 8POS VERT 2MM GOLD
Datasheet Download
10075024-G01-04ULF.pdf
Availability of 10075024-G01-04ULF
QUANTITY
10075024-G01-04ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075024-G01-04ULF
Internal Part NumberEIS-10075024-G01-04ULF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
Standard Package72
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075024-G01-04ULF
Related Links10075024-, 10075024-G01-04ULF Datasheet, FFF Distributor
10075024-G01-04ULF Details Description
Related parts for 10075024-G01-04ULF
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SIDE CABLE MANAGER BAR - DC4R44 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 40VOUT 75W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
POWER ENTRY datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
LGH MOLDED RECEPT ASY datasheet.pdf
S-CONDUCTOR FUSE 6A 600V datasheet.pdf