FFF 10075024-S01-20ULF
10075024-S01-20ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075024-S01-20ULF
Brief Description
MINITEK UNSHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075024-S01-20ULF.pdf
Availability of 10075024-S01-20ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10075024-S01-20ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075024-S01-20ULF
Internal Part NumberEIS-10075024-S01-20ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package14
SeriesMinitek™ MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions40
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075024-S01-20ULF
Related Links10075024-, 10075024-S01-20ULF Datasheet, FFF Distributor
10075024-S01-20ULF Details Description
Related parts for 10075024-S01-20ULF
CAP ALUM 10UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER HM 2MM 154POS datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN DIN R MALE 96CKT datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf