FFF 10078995-G01-06ULF
10078995-G01-06ULF picture photo
Mfg. Part Number
10078995-G01-06ULF
Datasheet Download
10078995-G01-06ULF.pdf
Availability of 10078995-G01-06ULF
QUANTITY
10078995-G01-06ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10078995-G01-06ULF
Internal Part NumberEIS-10078995-G01-06ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package29
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions6
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold, GXT™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10078995-G01-06ULF
Related Links10078995-, 10078995-G01-06ULF Datasheet, FFF Distributor
10078995-G01-06ULF Details Description
Related parts for 10078995-G01-06ULF
TRANS NPN DARL 60V 1A SOT89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-9 POS NON SHORT datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24168-721 datasheet.pdf
IC MPU I.MX6Q 852MHZ 624FCBGA datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf