FFF 10078995-G01-10BLF
10078995-G01-10BLF picture photo
Mfg. Part Number
10078995-G01-10BLF
Datasheet Download
10078995-G01-10BLF.pdf
Availability of 10078995-G01-10BLF
QUANTITY
10078995-G01-10BLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10078995-G01-10BLF
Internal Part NumberEIS-10078995-G01-10BLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold, GXT™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10078995-G01-10BLF
Related Links10078995-, 10078995-G01-10BLF Datasheet, FFF Distributor
10078995-G01-10BLF Details Description
Related parts for 10078995-G01-10BLF
CONN RCPT .100" 16POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V U2J 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE HYPERFAST 8A DPAK datasheet.pdf