FFF 10079248-15217LF
10079248-15217LF picture photo
Mfg. Part Number
10079248-15217LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
DDR3 240P SMT ASSY
Datasheet Download
10079248-15217LF.pdf
Availability of 10079248-15217LF
QUANTITY
10079248-15217LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10079248-15217LF
Internal Part NumberEIS-10079248-15217LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDDR3 SMT Design 03/Mar/2014
10079248-1yyyyyy 26/May/2015
Standard Package1,680
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10079248
PackagingTray
Connector StyleRDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 3 SDRAM
StandardsMO-269
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesBoard Guide, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10079248-15217LF
Related Links10079248, 10079248-15217LF Datasheet, FFF Distributor
10079248-15217LF Details Description
Related parts for 10079248-15217LF
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES .62 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf