API Delevan 1008-393H
1008-393H picture photo
Mfg. Part Number
1008-393H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD
Datasheet Download
1008-393H.pdf
Availability of 1008-393H
QUANTITY
1008-393H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1008-393H
Internal Part NumberEIS-1008-393H
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1008
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±3%
Current Rating125mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)9 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant12MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1008-393H
Related Links1008, 1008-393H Datasheet, API Delevan Distributor
1008-393H Details Description
Related parts for 1008-393H
RES ARRAY 13 RES 470K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 130POS .050" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MCU 8BIT 8KB FLASH 20-TSSOP datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A UHFM datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf