FFF 10082202-803-50LF
10082202-803-50LF picture photo
Mfg. Part Number
10082202-803-50LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK R/A
Datasheet Download
10082202-803-50LF.pdf
Availability of 10082202-803-50LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10082202-803-50LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10082202-803-50LF
Internal Part NumberEIS-10082202-803-50LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK®
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10082202-803-50LF
Related Links10082202, 10082202-803-50LF Datasheet, FFF Distributor
10082202-803-50LF Details Description
Related parts for 10082202-803-50LF
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 1A SYNC 6USMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf