FFF 10085303-6110PELF
10085303-6110PELF picture photo
Mfg. Part Number
10085303-6110PELF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
SLIM LINE SATA 7+6P PLUG
Datasheet Download
10085303-6110PELF.pdf
Availability of 10085303-6110PELF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10085303-6110PELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10085303-6110PELF
Internal Part NumberEIS-10085303-6110PELF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSlimline Sata plug 23/Apr/2014
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug
Connector TypeSATA
Number of Positions13
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Flange
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10085303-6110PELF
Related Links10085303, 10085303-6110PELF Datasheet, FFF Distributor
10085303-6110PELF Details Description
Related parts for 10085303-6110PELF
CONN EDGECARD 130PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A DPAK datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS .4MM BOARD-BOARD datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 760MA 230 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
OIL RESISTANT T-BEAM,M8 THREAD datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1" CLEAR 5X4' datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO35 datasheet.pdf