CTS Electronic Components CB3LV-2I-29M4912
CB3LV-2I-29M4912 picture photo
Mfg. Part Number
CB3LV-2I-29M4912
Brief Description
OSC XO 29.4912MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
CB3LV-2I-29M4912.pdf
Availability of CB3LV-2I-29M4912
QUANTITY
CB3LV-2I-29M4912 Order Process
Ship out your order
Specifications of CB3LV-2I-29M4912
Internal Part NumberEIS-CB3LV-2I-29M4912
TypeXO (Standard)
Frequency29.4912MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CB3LV-2I-29M4912
Related LinksCB3LV-2I, CB3LV-2I-29M4912 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
CB3LV-2I-29M4912 Details Description
Related parts for CB3LV-2I-29M4912
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC REG MULT CONFIG INV ADJ TO220 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 7/16" datasheet.pdf
SPEAKER ALNICO 8OHM .25W 50MM RN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X20MM 12VDC datasheet.pdf