FFF 10085305-2010ELF
10085305-2010ELF picture photo
Mfg. Part Number
10085305-2010ELF
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
SLIM LINE SATA 7+6P PLUG
Datasheet Download
10085305-2010ELF.pdf
Availability of 10085305-2010ELF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10085305-2010ELF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10085305-2010ELF
Internal Part NumberEIS-10085305-2010ELF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLSlimline Sata plug 23/Apr/2014
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Connector StylePlug
Connector TypeSATA
Number of Positions13
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
FeaturesBoard Guide, Solder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10085305-2010ELF
Related Links10085305, 10085305-2010ELF Datasheet, FFF Distributor
10085305-2010ELF Details Description
Related parts for 10085305-2010ELF
IC TXRX 3.3V EIA/TIA-562 16-SOIC datasheet.pdf
OPT FIBER NETW SADDLE FR .12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 6DFN datasheet.pdf