Amphenol Aerospace Operations D38999/26TG16HA
D38999/26TG16HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TG16HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 16C 16#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TG16HA.pdf
Availability of D38999/26TG16HA
QUANTITY
D38999/26TG16HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TG16HA
Internal Part NumberEIS-D38999/26TG16HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TG16HA
Related LinksD38999/, D38999/26TG16HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TG16HA Details Description
Related parts for D38999/26TG16HA
RES SMD 34.8KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SWES 914CETOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1157FCBGA datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
7P MOD2 STIFT LEI datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf