FFF 10087120-008LF
10087120-008LF picture photo
Mfg. Part Number
10087120-008LF
Datasheet Download
10087120-008LF.pdf
Availability of 10087120-008LF
QUANTITY
10087120-008LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10087120-008LF
Internal Part NumberEIS-10087120-008LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package420
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.228" (5.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness78.7µin (2.00µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10087120-008LF
Related Links1008712, 10087120-008LF Datasheet, FFF Distributor
10087120-008LF Details Description
Related parts for 10087120-008LF
JUMPER-H2728TR/C2065N/H2728TR 5" datasheet.pdf
RES SMD 8.2KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS FMAL SLV PCB BLK datasheet.pdf
PC SOFTWARE datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 2MM T/H datasheet.pdf