FFF 10087122-704LF
10087122-704LF picture photo
Mfg. Part Number
10087122-704LF
Datasheet Download
10087122-704LF.pdf
Availability of 10087122-704LF
QUANTITY
10087122-704LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10087122-704LF
Internal Part NumberEIS-10087122-704LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesQuickie™, Basics+
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Holder
FeaturesPolarizing Key
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness1.97µin (0.05µm)
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10087122-704LF
Related Links1008712, 10087122-704LF Datasheet, FFF Distributor
10087122-704LF Details Description
Related parts for 10087122-704LF
IC OPAMP GP 200KHZ 8SO datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 18.5A 2 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf