API Delevan 1008R-471H
1008R-471H picture photo
Mfg. Part Number
1008R-471H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 470NH 846MA 210 MOHM
Datasheet Download
1008R-471H.pdf
Availability of 1008R-471H
QUANTITY
1008R-471H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1008R-471H
Internal Part NumberEIS-1008R-471H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1008R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance470nH
Tolerance±3%
Current Rating846mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant215MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1008R-471H
Related Links1008R, 1008R-471H Datasheet, API Delevan Distributor
1008R-471H Details Description
Related parts for 1008R-471H
SW PLNGR SPDT 10A SCRW TERM 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 18V SNT-4A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 500MHZ 48TQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf