FFF 10091767-00009LF
10091767-00009LF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-00009LF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 2W 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-00009LF.pdf
Availability of 10091767-00009LF
QUANTITY
10091767-00009LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-00009LF
Internal Part NumberEIS-10091767-00009LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
Packaging-
Connector Usage-
Connector Type-
Connector StyleXCede®
Number of Positions-
Number of Positions Loaded-
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns-
Mounting Type-
Termination-
Contact Layout, Typical-
Features-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Color-
Current Rating-
Material Flammability Rating-
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-00009LF
Related Links10091767, 10091767-00009LF Datasheet, FFF Distributor
10091767-00009LF Details Description
Related parts for 10091767-00009LF
TRIAC SENS GATE 200V 4A TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
C/A FO LC YLW SC 62.5 datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL FRICTION-FIT CLR datasheet.pdf
CABLE ASSY BOWDEN datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SUPPRESSOR TCS DUAL 40V 500MA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 250V JB 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD datasheet.pdf