FFF 10091767-H0C-30B
10091767-H0C-30B picture photo
Mfg. Part Number
10091767-H0C-30B
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-H0C-30B.pdf
Availability of 10091767-H0C-30B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091767-H0C-30B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-H0C-30B
Internal Part NumberEIS-10091767-H0C-30B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-H0C-30B
Related Links10091767, 10091767-H0C-30B Datasheet, FFF Distributor
10091767-H0C-30B Details Description
Related parts for 10091767-H0C-30B
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES MO 1W 100K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
WAVEFORM MANAGER PLUS 27X datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 76POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC IDIC 1KBIT R/W DIE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IC MULTI-PWR SUPPLY CAR HZIP15 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD datasheet.pdf