Amphenol Aerospace Operations D38999/26WG16PN-CGMSR
D38999/26WG16PN-CGMSR picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26WG16PN-CGMSR
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26WG16PN-CGMSR.pdf
Availability of D38999/26WG16PN-CGMSR
QUANTITY
D38999/26WG16PN-CGMSR Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26WG16PN-CGMSR
Internal Part NumberEIS-D38999/26WG16PN-CGMSR
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26WG16PN-CGMSR
Related LinksD38999/26W, D38999/26WG16PN-CGMSR Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26WG16PN-CGMSR Details Description
Related parts for D38999/26WG16PN-CGMSR
IDC CABLE - AKC20B/AE20M/APK20B datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-3 POS NON SHORT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 6DIP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf