FFF 10091767-J0C-60B
10091767-J0C-60B picture photo
Mfg. Part Number
10091767-J0C-60B
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-J0C-60B.pdf
Availability of 10091767-J0C-60B
QUANTITY
10091767-J0C-60B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-J0C-60B
Internal Part NumberEIS-10091767-J0C-60B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package240
Connector StyleXCede®, Guide Left
FeaturesKey
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-J0C-60B
Related Links10091767, 10091767-J0C-60B Datasheet, FFF Distributor
10091767-J0C-60B Details Description
Related parts for 10091767-J0C-60B
CONN RECEPT PIN .032-.046".094" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC HEX CLAMPING CIRCUIT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 176X89MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 5% BP 1812 datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL TS 3" 8A CRS datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 810MA 1.5 OHM datasheet.pdf