FFF 10091767-R0C-20DLF
10091767-R0C-20DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091767-R0C-20DLF
Datasheet Download
10091767-R0C-20DLF.pdf
Availability of 10091767-R0C-20DLF
QUANTITY
10091767-R0C-20DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-R0C-20DLF
Internal Part NumberEIS-10091767-R0C-20DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package240
FeaturesKey
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-R0C-20DLF
Related Links10091767-, 10091767-R0C-20DLF Datasheet, FFF Distributor
10091767-R0C-20DLF Details Description
Related parts for 10091767-R0C-20DLF
CONN HOOD TOP ENTRY SZB10 PG16 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
STRIP MARKER 10 SPCL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf