FFF 10091836-A0J-50DLF
10091836-A0J-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-A0J-50DLF
Brief Description
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-A0J-50DLF.pdf
Availability of 10091836-A0J-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091836-A0J-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-A0J-50DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-A0J-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package304
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-A0J-50DLF
Related Links10091836-, 10091836-A0J-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-A0J-50DLF Details Description
Related parts for 10091836-A0J-50DLF
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 5V 100MA OUT datasheet.pdf
CONN SOCKET 1POS 7.92MM datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
LED COB CXB2530 4000K WHT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf