Vishay/Dale TNPU120671K5BZEN00
TNPU120671K5BZEN00 picture photo
Mfg. Part Number
TNPU120671K5BZEN00
Brief Description
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
TNPU120671K5BZEN00.pdf
Availability of TNPU120671K5BZEN00
QUANTITY
TNPU120671K5BZEN00 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPU120671K5BZEN00
Internal Part NumberEIS-TNPU120671K5BZEN00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)71.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPU120671K5BZEN00
Related LinksTNPU12067, TNPU120671K5BZEN00 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPU120671K5BZEN00 Details Description
Related parts for TNPU120671K5BZEN00
RES SMD 2.55KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN IBUTTON CARD PUSH-PULL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 5POS THRUHL datasheet.pdf
RELAY PWR datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf