Vishay/Dale CRCW251211K3FKEGHP
CRCW251211K3FKEGHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW251211K3FKEGHP
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1% 1.5W 2512
Datasheet Download
CRCW251211K3FKEGHP.pdf
Availability of CRCW251211K3FKEGHP
QUANTITY
CRCW251211K3FKEGHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW251211K3FKEGHP
Internal Part NumberEIS-CRCW251211K3FKEGHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512 (6332 Metric)
Size / Dimension0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW251211K3FKEGHP
Related LinksCRCW25121, CRCW251211K3FKEGHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW251211K3FKEGHP Details Description
Related parts for CRCW251211K3FKEGHP
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 630MHZ 24LFCSP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR THINPOT 10K OHM 12.5MM datasheet.pdf
RES 430 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf