FFF 10091836-R0J-50DLF
10091836-R0J-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-R0J-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-R0J-50DLF.pdf
Availability of 10091836-R0J-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091836-R0J-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-R0J-50DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-R0J-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package304
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-R0J-50DLF
Related Links10091836-, 10091836-R0J-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-R0J-50DLF Details Description
Related parts for 10091836-R0J-50DLF
FIXED IND 6.8UH 1.7A 49 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.1A 151 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 30W datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf