FFF 10091836-T0J-20B
10091836-T0J-20B picture photo
Mfg. Part Number
10091836-T0J-20B
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-T0J-20B.pdf
Availability of 10091836-T0J-20B
QUANTITY
10091836-T0J-20B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-T0J-20B
Internal Part NumberEIS-10091836-T0J-20B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-T0J-20B
Related Links10091836, 10091836-T0J-20B Datasheet, FFF Distributor
10091836-T0J-20B Details Description
Related parts for 10091836-T0J-20B
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 2VOUT 40W datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 9POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W DO213AB datasheet.pdf