FFF 10091836-W0J-10DLF
10091836-W0J-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10091836-W0J-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK
Datasheet Download
10091836-W0J-10DLF.pdf
Availability of 10091836-W0J-10DLF
QUANTITY
10091836-W0J-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091836-W0J-10DLF
Internal Part NumberEIS-10091836-W0J-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Series Plating 02/Jul/2015
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package152
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Blades
Connector StyleHigh Speed
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical24 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091836-W0J-10DLF
Related Links10091836-, 10091836-W0J-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10091836-W0J-10DLF Details Description
Related parts for 10091836-W0J-10DLF
SENSOR CURRENT HALL 7.5A AC/DC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT-TRIG INV 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 10DFN datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 201CSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf