FFF 10099136-414T
10099136-414T picture photo
Mfg. Part Number
10099136-414T
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
Brief Description
HEADER BERGSTIK STR
Datasheet Download
10099136-414T.pdf
Availability of 10099136-414T
QUANTITY
10099136-414T Order Process
Ship out your order
Specifications of 10099136-414T
Internal Part NumberEIS-10099136-414T
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package33
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Board Spacers, Stackers
SeriesBERGSTIK® II
PackagingTube
Number of Positions14
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Length - Overall1.215" (30.86mm)
Length - Post (Mating)0.548" (13.92mm)
Length - Stack Height0.576" (14.63mm)
Length - Tail0.091" (2.30mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish - Post (Mating)Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating)120µin (3.05µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10099136-414T
Related Links100991, 10099136-414T Datasheet, FFF Distributor
10099136-414T Details Description
Related parts for 10099136-414T
IC REG LDO ADJ 1A PPAK datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
AM63222E-18 SENSOR PROXIMITY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 5W SMBJ datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
ANALOG TIMER 6SEC-60MIN datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf