Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-10F-32-C2-R0
ATS-10F-32-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-10F-32-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766
Datasheet Download
ATS-10F-32-C2-R0.pdf
Availability of ATS-10F-32-C2-R0
QUANTITY
ATS-10F-32-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-10F-32-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-10F-32-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.450" (11.43mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-10F-32-C2-R0
Related LinksATS-10F-, ATS-10F-32-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-10F-32-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-10F-32-C2-R0
IC DESERIALIZER 10-BIT 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 1MM R/A SMD AU datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSI GAUG 5V SIP datasheet.pdf
SWITCH DIP SIDE 10POS datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 36VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 12.5KOHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf