API Delevan 100R-221G
100R-221G picture photo
Mfg. Part Number
100R-221G
Brief Description
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM
Datasheet Download
100R-221G.pdf
Availability of 100R-221G
QUANTITY
100R-221G Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R-221G
Internal Part NumberEIS-100R-221G
Material - CoreIron
Inductance220nH
Tolerance±2%
Current Rating274mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)210 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Package / CaseNonstandard, 2 Lead
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.065" (1.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R-221G
Related Links100R, 100R-221G Datasheet, API Delevan Distributor
100R-221G Details Description
Related parts for 100R-221G
CARDEDGE 56POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 500V X7R 1825 datasheet.pdf
GROUND REFERENCE MODULE 250 VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SPI/SRL 8CH 20TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
COMBO 7X2 F PCB R/A G 50O TIN datasheet.pdf
CONN M12 6POS datasheet.pdf