Parlex Corp. 100R13-457B
100R13-457B picture photo
Mfg. Part Number
100R13-457B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 13POS 1MM 18"
Datasheet Download
100R13-457B.pdf
Availability of 100R13-457B
QUANTITY
100R13-457B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R13-457B
Internal Part NumberEIS-100R13-457B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors13
Pitch0.039" (1.00mm)
Length18" (457.2mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R13-457B
Related Links100R1, 100R13-457B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R13-457B Details Description
Related parts for 100R13-457B
SENS PRESSURE 7.25 PSI MAX MPAK datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 4.5A TO-263 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.43K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 504V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 620NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf