Parlex Corp. 100R14-152B
100R14-152B picture photo
Mfg. Part Number
100R14-152B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 14POS 1MM 6"
Datasheet Download
100R14-152B.pdf
Availability of 100R14-152B
QUANTITY
100R14-152B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R14-152B
Internal Part NumberEIS-100R14-152B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors14
Pitch0.039" (1.00mm)
Length6.00" (152.40mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)