Parlex Corp. 100R16-76B
100R16-76B picture photo
Mfg. Part Number
100R16-76B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 16POS 1MM 3"
Datasheet Download
100R16-76B.pdf
Availability of 100R16-76B
QUANTITY
100R16-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R16-76B
Internal Part NumberEIS-100R16-76B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors16
Pitch0.039" (1.00mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R16-76B
Related Links100R1, 100R16-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R16-76B Details Description
Related parts for 100R16-76B
CONVERTER DC/DC 5V 15W OUT datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 127K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 56K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 910 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf