Parlex Corp. 100R22-76B
100R22-76B picture photo
Mfg. Part Number
100R22-76B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 22POS 1MM 3"
Datasheet Download
100R22-76B.pdf
Availability of 100R22-76B
QUANTITY
100R22-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R22-76B
Internal Part NumberEIS-100R22-76B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors22
Pitch0.039" (1.00mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R22-76B
Related Links100R2, 100R22-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R22-76B Details Description
Related parts for 100R22-76B
CONN CAP REAR 9POS UNIV-MNL II datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERMINAL BLK 21POS 5.08MM 45DEG datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 261 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf