Parlex Corp. 100R22-76B
100R22-76B picture photo
Mfg. Part Number
100R22-76B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 22POS 1MM 3"
Datasheet Download
100R22-76B.pdf
Availability of 100R22-76B
QUANTITY
100R22-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R22-76B
Internal Part NumberEIS-100R22-76B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors22
Pitch0.039" (1.00mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R22-76B
Related Links100R2, 100R22-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R22-76B Details Description
Related parts for 100R22-76B
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .100 10COND datasheet.pdf
RES 120 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT YELLOW/WHITE datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO204AL datasheet.pdf
SCREW M4 X 5 MM CHEESEHEAD datasheet.pdf
26500 19C 19#16 SKT PLUG datasheet.pdf
15000UF 63V 35X60MM 85C 5000H datasheet.pdf