Parlex Corp. 100R23-203B
100R23-203B picture photo
Mfg. Part Number
100R23-203B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 23POS 1MM 8"
Datasheet Download
100R23-203B.pdf
Availability of 100R23-203B
QUANTITY
100R23-203B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R23-203B
Internal Part NumberEIS-100R23-203B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors23
Pitch0.039" (1.00mm)
Length8.00" (203.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R23-203B
Related Links100R2, 100R23-203B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R23-203B Details Description
Related parts for 100R23-203B
IDC CABLE - MPD34K/MC34G/MPD34K datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 12V 60MA 35-SMD datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY CONTROLLER 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV N2500 RADIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf