Parlex Corp. 100R30-203B
100R30-203B picture photo
Mfg. Part Number
100R30-203B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 8"
Datasheet Download
100R30-203B.pdf
Availability of 100R30-203B
QUANTITY
100R30-203B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R30-203B
Internal Part NumberEIS-100R30-203B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Cable TypeFFC
Number of Conductors30
Pitch0.039" (1.00mm)
Length8.00" (203.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R30-203B
Related Links100R3, 100R30-203B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R30-203B Details Description
Related parts for 100R30-203B
RES SMD 280 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V 4/5AA NIMH datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 8GBIT VFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
HAN GND MODULE MALE SHORT VERS datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DSUB 15 F CRIMP D FLOA F0 ZI datasheet.pdf