Parlex Corp. 100R30-457B
100R30-457B picture photo
Mfg. Part Number
100R30-457B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 30POS 1MM 18"
Datasheet Download
100R30-457B.pdf
Availability of 100R30-457B
QUANTITY
100R30-457B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R30-457B
Internal Part NumberEIS-100R30-457B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors30
Pitch0.039" (1.00mm)
Length18" (457.2mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R30-457B
Related Links100R3, 100R30-457B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R30-457B Details Description
Related parts for 100R30-457B
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LAMP INCAND T1.5 GLASS WEDGE 14V datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.150" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT LED MOD 120V MULTI-PAK datasheet.pdf
SWITCH DIP 25MA 4 POS GOLD 24V datasheet.pdf
CABLE PLUG 3POLE datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
10UF 10V 10X7X4MM 125C 20000H datasheet.pdf