Parlex Corp. 100R6-127B
100R6-127B picture photo
Mfg. Part Number
100R6-127B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 5"
Datasheet Download
100R6-127B.pdf
Availability of 100R6-127B
QUANTITY
100R6-127B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R6-127B
Internal Part NumberEIS-100R6-127B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors6
Pitch0.039" (1.00mm)
Length5.00" (127.00mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R6-127B
Related Links100R6, 100R6-127B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R6-127B Details Description
Related parts for 100R6-127B
MOSFET P-CH 250V 0.43A SOT223 datasheet.pdf
KP01 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 5SOP datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC NFC INTERFACE 14443A LEVEL4 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY (SEALED, 1A, SINGL datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf