Parlex Corp. 100R6-254B
100R6-254B picture photo
Mfg. Part Number
100R6-254B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 6POS 1MM 10"
Datasheet Download
100R6-254B.pdf
Availability of 100R6-254B
QUANTITY
100R6-254B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R6-254B
Internal Part NumberEIS-100R6-254B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Conductors6
Pitch0.039" (1.00mm)
Length10" (254mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R6-254B
Related Links100R6, 100R6-254B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R6-254B Details Description
Related parts for 100R6-254B
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS STR datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 65W datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE-FEMALE 2POS 3' datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 25NS 63BGA datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 24POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf