Parlex Corp. 100R9-76B
100R9-76B picture photo
Mfg. Part Number
100R9-76B
Manufacturer
Product Category
Flat Flex, Ribbon Jumper Cables
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 9POS 1MM 3"
Datasheet Download
100R9-76B.pdf
Availability of 100R9-76B
QUANTITY
100R9-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 100R9-76B
Internal Part NumberEIS-100R9-76B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cable Assemblies
FamilyFlat Flex, Ribbon Jumper Cables
Series-
Cable TypeFFC
Number of Conductors9
Pitch0.039" (1.00mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
Termination StyleTop on Both Sides, Backers Both Sides
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)100R9-76B
Related Links100R, 100R9-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
100R9-76B Details Description
Related parts for 100R9-76B
IC DAC 24BIT 192KHZ 8CH 48-LQFP datasheet.pdf
IND PB ILLUM RECT LB SER AMB SLD datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADR INVRTD 48POS STR PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK VM 16DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 8SIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
350 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
381 TB SOCKET 2-ROWS VER datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf