CNC Tech 101-1040-BE-00500
101-1040-BE-00500 picture photo
Mfg. Part Number
101-1040-BE-00500
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
CABLE USB B MALE-B MALE 5M
Datasheet Download
101-1040-BE-00500.pdf
Availability of 101-1040-BE-00500
QUANTITY
101-1040-BE-00500 Order Process
Ship out your order
Specifications of 101-1040-BE-00500
Internal Part NumberEIS-101-1040-BE-00500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series-
ConfigurationB Male to B Male
Length16.40' (5.0m)
SpecificationsUSB 1.1
ShieldingShielded
Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)101-1040-BE-00500
Related Links101-1040, 101-1040-BE-00500 Datasheet, CNC Tech Distributor
101-1040-BE-00500 Details Description
Related parts for 101-1040-BE-00500
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 5POS 5MM GRN datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 40A DIN RAIL datasheet.pdf
CABLE 8COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 165MA 3 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf