FFF 10104997-A0C-20B
10104997-A0C-20B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-A0C-20B
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL LEFT NK
Datasheet Download
10104997-A0C-20B.pdf
Availability of 10104997-A0C-20B
QUANTITY
10104997-A0C-20B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-A0C-20B
Internal Part NumberEIS-10104997-A0C-20B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Left
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-A0C-20B
Related Links10104997, 10104997-A0C-20B Datasheet, FFF Distributor
10104997-A0C-20B Details Description
Related parts for 10104997-A0C-20B
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 20MHZ 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 700MA 663 MOHM datasheet.pdf
RES 120 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 38.4MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
BULB SOCKET SINGLE HSG NATURAL datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SGE1510-0-0260A-100C-5000C datasheet.pdf
CST-100 II HSG 18 POS #2 BLKD datasheet.pdf