FFF 10104997-M0C-10B
10104997-M0C-10B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-M0C-10B
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL 3W RGHT
Datasheet Download
10104997-M0C-10B.pdf
Availability of 10104997-M0C-10B
QUANTITY
10104997-M0C-10B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-M0C-10B
Internal Part NumberEIS-10104997-M0C-10B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package168
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Features-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-M0C-10B
Related Links10104997, 10104997-M0C-10B Datasheet, FFF Distributor
10104997-M0C-10B Details Description
Related parts for 10104997-M0C-10B
RES SMD 909 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 3MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN NEMA L15-30 30A/250V 3PHASE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
4.0 W/W REC HSG W/FLANGE datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf