FFF 10104997-M0C-20B
10104997-M0C-20B picture photo
Mfg. Part Number
10104997-M0C-20B
Brief Description
CONN HEADER 6PR 6COL VERT
Datasheet Download
10104997-M0C-20B.pdf
Availability of 10104997-M0C-20B
QUANTITY
10104997-M0C-20B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-M0C-20B
Internal Part NumberEIS-10104997-M0C-20B
Lead Free Status / RoHS StatusRequest inventory verification / Request inventory verification
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package168
SeriesXCede®
PackagingTray
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Right Wall
Features-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-M0C-20B
Related Links10104997, 10104997-M0C-20B Datasheet, FFF Distributor
10104997-M0C-20B Details Description
Related parts for 10104997-M0C-20B
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SERIAL PORT PLUG CBL/CD/SOFTWARE datasheet.pdf
IC FIFO SS 16384X18 15NS 64STQFP datasheet.pdf
CPTC FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 100VAC TERM datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm 9pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
IC COMP PREC W/P-POP LV 8-SOIC datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf