FFF 10104997-P0C-50DLF
10104997-P0C-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10104997-P0C-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK
Datasheet Download
10104997-P0C-50DLF.pdf
Availability of 10104997-P0C-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10104997-P0C-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10104997-P0C-50DLF
Internal Part NumberEIS-10104997-P0C-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns6
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical54 Differential Pairs
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10104997-P0C-50DLF
Related Links10104997-, 10104997-P0C-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10104997-P0C-50DLF Details Description
Related parts for 10104997-P0C-50DLF
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 130MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-30AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
IC SYNCHRONOUS FRWRD CTRLR 8SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
RES SMD 2.43 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf